Masáž lávovými kameňmi

Masáž horúcimi lávovými kameňmi je jednou z najlepších terapií na celkovú regeneráciu a relaxáciu organizmu. O blahodarných účinkoch kameňov vedeli už pred 5000 rokmi starí Číňania a Mayovia. Masáže pomocou teplých kameňov, či prikladanie vzácnych kameňov na telo bolo obľúbené aj u starých Inkov či Indiánov. Táto masáž má tiež dlhoročnú tradíciu na Havajských ostrovoch.

Lávové kamene majú mimoriadne silné energetické vibrácie, ktoré spolu s teplom dokážu odstrániť bloky a rozprúdia energiu v tele. Majú schopnosť absorbovať, udržiavať a postupne uvoľňovať teplo. Prenášajú a odovzdávajú tepelnú energiu, ktorá pozitívne pôsobí nielen na pokožku, podkožie a svalové vlákna, ale spôsobuje aj výrazné prekrvenie ciev, zlepšuje cirkuláciu a okysličenie krvi, zrýchľuje metabolizmus a detoxikáciu tela. Pozitívne vplýva aj na lymfatický systém, relaxáciu svalstva spojenú s ústupom bolesti. Masáž sa využíva na zlepšenie tonusu svalstva a pôsobí proti celulitíde. Ďalej pôsobí proti stresu, keďže odoberá negatívnu energiu.

Sila kameňov vznikala v lone sopky, odkiaľ bola horúca hmota vyvrhnutá a na povrchu potom následne ochladená, čím sa v lávovom kameni uzavreli liečivé energetické vibrácie. Čadiče vulkanického pôvodu, ktoré sa používajú na masáže sú hladké a majú rôzne veľkosti. Nahrievajú sa v nádobe na to určenej a následne sa niektoré len prikladajú na určité body na tele a ostatnými sa masíruje celé telo. Masér začína masáž aplikovaním oleja na pokožku, ktorý umožňuje hladké kĺzanie kameňov po svaloch masírovaného. Horúce kamene vyžarujú energiu Jang. Pri masáži sa využíva aj protichodné pôsobenie studených kameňov, vyžarujúcich energiu Jin a používajú sa v mieste zvýšeného prekrvenia a prehriatia organizmu, pomáhajú zmenšiť opuchy, využívajú sa tiež pri úrazoch a natiahnutí šliach a svalov a eliminujú zápaly v miestach, ktoré boli nájdené pomocou horúcich kameňov.

Pri dlhšom pôsobení lávových kameňov sa človek začína potiť, čím sa prečisťuje organizmus a zbavuje sa tak škodlivých látok. Po terapii lávovými kameňmi je dôležité doplniť tekutiny. Procedúra má dlhotrvajúci účinok, vytvára hlboký pokoj a vyrovnanie, ktoré sa stále vracia ešte niekoľko dní po masáži. Kompletná masáž celého tela trvá približne dve hodiny, ale dá sa aplikovať aj polovičná dĺžka masáže.

Táto luxusná a veľmi príjemná masáž je špecifická tým, že kladie dôraz na dostatočné prehriatie celého tela a dôkladné premasírovanie väčšiny svalov.