Klasická terapeutická masáž a Relaxačná masáž

Klasická masáž

Klasická (terapeutická) masáž je jedna z najviac využívaných masáží. Je to súbor hmatov, ktoré masér aplikuje na tele klienta. Masér stimuluje kožu, podkožie a najmä svaly pričom dochádza k prekrveniu pokožky, uvoľneniu svalov a odbúraniu napätia, ktoré spôsobujú zatvrdliny vo svaloch.

Zatvrdliny na chrbte (odborne nazývané aj myogelózy) častokrát spôsobujú bolesti nielen v ich mieste výskytu. Myogelózy sa pohybmi tela môžu presúvať a tým môžu dráždiť nervy a ich dráhy jednotlivých častí tela čo spôsobuje bolesť. Pravidelnými masážami Vám myogelózy nebudú robiť problémy, avšak počas masáže sú tieto postihnuté miesta citlivé a častokrát bolestivé. Po masáži sa účinky uvoľnenia dostavia. Klasická masáž tiež veľmi dobre pôsobí proti únave a stresu, ktorý denno-denne pôsobí na každého z nás. Tento druh masáže je príjemný a patrí k efektívnym druhom masáží.

Relaxačná masáž

Relaxačná masáž prináša uvoľnenie a podporuje naše zdravie. Pozostáva zo systematického hladenia, hnietenia a tlaku na mäkké tkanivo celého tela. Cieľom je vyvolať stav celkovej relaxácie, hĺbkové uvoľnenie a odstrániť vysilenosť a svalové napätie.

Lieči stres a citové traumy. Ruky maséra sa pohybujú plynule po celom tele masírovaného a dochádza tak k účinku liečivej energie dotyku. Prírodné oleje zaručujú hebkosť pokožky a ich príjemná vôňa povzbudzuje zmysly.

Peeling spolu s jemnou masážou Vám prekrví a prečistí pokožku a Vy sa budete cítiť ako znovuzrodení. Masáž pôsobí upokojujúco a zmyselne. Je veľmi príjemná a vhodná aj proti únave.

Aromatická masáž horúcim olejom

Relaxačná aromatická masáž horúcim olejom zmierňuje stres, uvoľňuje svaly a stimuluje krvný obeh. S použitím teplého aromatického prírodného oleja hydratujeme pokožku a upokojujeme Vašu myseľ. Horúca olejová masáž sa považuje za najlepší spôsob obnovenia rovnováhy, úplného uvoľnenia tela a na celkovú regeneráciu organizmu aj po energetickej stránke. Masáž takýmto olejom je intenzívnejšia, svaly sa ľahšie a rýchlejšie uvoľňujú a dotykom teplého oleja nastáva príjemný pocit. Potláčame tak negatívne emócie. Celotelová relaxačno-uvoľňujúca masáž horúcim olejom veľmi príjemným spôsobom navodí pohodu celému organizmu.

Nie je to silová masáž, ale jemnými hmatmi sa masíruje komplet celé telo. Masážou prispievame k celkovému uvoľneniu, zlepšujeme funkčnosť pohybového aparátu, lymfatického systému, odstraňujeme stres a únavu, dochádza k celkovému prehriatiu a prekrveniu organizmu. Touto formou relaxácie posilňujeme svalstvo, šľachy, kĺby a táto masáž je vhodná v každom ročnom období.

Luxusná masáž zlatým olejom (24 k)

Zlato nikdy neprestane mať svoju hodnotu, ale jeho sila nie je len v elegancii a kráse, ale omnoho podstatnejšie sú jeho liečivé a skrášľovacie účinky, ktoré poznali už starí Egypťania a Číňania. Zlato údajne stojí aj za tajomstvom krásy kráľovnej Kleopatry. Prakticky neexistuje neduh, ktorý by tento žltý kov nevyriešil. Má pozitívny vplyv na psychiku človeka, pomáha pri zmierňovaní napätia a podporuje tvorivosť. Čínski cisári si v minulosti pravidelne obkladali tvár zlatými plátkami, aby nemali vrásky a ich pleť zostala vláčna, čistá a jemná. Dnes je zlato bežnou súčasťou mnohých luxusných kozmetických prípravkov a možno ho pridať i do kúpeľa.

Jeho účinky na pleť sú až magické. Najširšie spektrum využitia má zlato v medicíne a to od dezinfekčných účinkov, cez liečbu porúch zraku, srdcovo-cievnych chorôb či artritídy. Najnovšie sa využíva aj v chirurgii či genetike a vo forme koloidného zlata aj na liečbu závislostí či pri zmiernení depresií. Vďaka kombinácií 24-karátového zlata, prírodných olejov a masáže ostane Vaša pokožka hodvábne jemná a omladená. Aby liečivé účinky zlata po luxusnej relaxačnej masáži prenikli do pokožky čo najhlbšie, nechajte olej vstrebávať aj po samotnej masáži. Doprajte si aj Vy 24-karátový prepych v podobe tejto luxusnej masáže a nechajte sa rozmaznávať ako Kleopatra.

Terapeutická masáž thajským olejom

Masáž olejom, ktorý je vyrábaný v Thajsku podľa pôvodnej Thajskej receptúry a to z miestnych prvotriednych prírodných zdrojov, ktoré sa vyznačujú svojou charakteristickou vôňou. Tento masážny olej v kombinácii s terapeutickou masážou zlepšuje cirkuláciu krvi vo svaloch a má hrejivý účinok. Zároveň je vhodný aj na masáže pri problémoch so svalovými spazmami, kŕčmi a pri natiahnutých svaloch. Táto masáž je vhodná pre všetkých, ktorí potrebujú prehriať a pripraviť svalstvo k námahe, ale rovnako sa odporúča po výkone či po fyzickej záťaži.

Mimoriadnych výsledkov dosahuje thajský olej aj u jedincov s problémami s pohybovým aparátom. Produkt s výraznou vôňou a výbornou kĺzavosťou pri masáži zmierňuje bolesti svalov, kĺbov, šliach, eliminuje opuchy a krvné zrazeniny. Napomáha vyrovnať sa so zdravotnými problémami súvisiacimi so starnutím, ako je artróza či reumatické problémy.

Masáž jedinečným kamenným olejom

Vďaka svojmu jedinečnému, harmonickému, čisto prírodnému zloženiu a vysokému obsahu prirodzene viazanej síry, má kamenný olej mimoriadne priaznivý a výživný účinok na pokožku, kĺby, šľachy, svaly a celé telo. Účinné látky nachádzajúce sa v kamennom oleji môžeme nazývať aj liečivým dedičstvom prehistorického mora Thetys a pochádzajú zo starých morských živočíchov a rastlín. Vďaka svojmu jedinečnému, harmonickému zloženiu a vysokému obsahu síry má kamenný olej mimoriadne priaznivý a výživný účinok.

Kamenný olej môže významne prispieť k zlepšeniu kvality života a potvrdzujú to lekári, prírodovedci a samozrejme aj spokojní zákazníci. Tento prírodný produkt sa vyrába už od roku 1902. Špeciálne produkty s kamenným olejom sú na svete mimoriadne kvalitné a jedinečné, a preto vynikajú širokou škálou použitia v starostlivosti o telo. Vyrábané sú podľa najnovších štandardov v kozmetickom priemysle.

Kamenný olej je považovaný za všestranný prírodný prostriedok proti problémom s kĺbmi, pri poruchách obehového systému a pri problémoch s pohybovým aparátom a s kožou. Masáž týmto Tirolským kamenným olejom revitalizuje celé telo, dobre sa vstrebáva a zjemňuje pokožku tela. Špeciálna ropná bridlica, ktorá sa ťaží v pohorí Karwendel vo výške 1500 m nad morom je spracovávaná na olej. Olejová bridlica je usadená v mohutnej vápencovej hornine. V elektrickej peci pri vysokej teplote 450 °C začne bridlica uvoľňovať plyn a takto uvoľnený plyn sa skvapalní. Získaný kamenný olej sa následne prefiltruje a meria sa jeho kvalita. Výsledný produkt, teda kamenný olej sa využíva na množstvo užitočných výrobkov.

Kamenný olej získaný z ropnej bridlice obsahuje obrovské množstvo prírodnej síry a síra je súčasťou každej bunky tela a má dôležitú úlohu v mnohých rozhodujúcich funkciách v našom ľudskom tele.

Penová masáž

Masér špeciálnou mydlovou penou očistí Vašu pokožku. Pri tejto očiste sa odstránia odumreté bunky pokožky a Vaše telo je pripravené na masáž samotnou penou a aromatickým teplým olejom. Masér Vás penou rovnomerne prikryje a jemnou masážou prejde každý bod Vášho tela. Takáto očistná masáž zasiahne aj hlbšie vrstvy kože, póry sa vyčistia a odumretá vrstva odíde spolu s penou a olejom. Koža je po masáži čistá, mäkká a hladká, svaly sú uvoľnené. Pod rukami maséra Vaše telo odpočíva, no vnútorné orgány sú pod vplyvom teplého oleja a peny aktívne. Po masáži sa odporúča krátka sprcha a odpočinok pri šálke teplého čaju. Po takejto procedúre sa vrátite do bežného života nabití energiou, úplne zregenerovaní, s čistým telom a mysľou.