Terapia sviečkami

Ušné sviečky

Ušné sviečky sú vyrábané ručne zo zmesi včelieho vosku, medu, liečivých bylín vo forme éterických olejov a prírodnej vlákniny. Horiace sviečky svojim teplom a vákuom pomáhajú pri prekrvení ucha, pri zápale dutín a ucha, pri nádche, problémoch s čuchom, používajú sa pri poruchách spánku a pri celkovej relaxácii organizmu. Ďalej sú vhodné pri bolestiach, hučaní a tlaku v ušiach, bolestiach hrdla a pri zápale mandlí, pri dlhotrvajúcich bolestiach hlavy, zubov a očí, pri migréne, podráždenosti a strese, ako posilnenie pri nedoslýchavosti, aktivácii látkového a lymfatického obehu, stimulácii energetického toku a na celkové posilnenie imunitného systému človeka. Sviečky sú vhodné pri prevencii nadmerného hromadenia ušného mazu a pri neurologických problémoch.

Cez ucho tak môžeme očistiť celý organizmus. Ovplyvníme tráviaci, nervový, cievny systém a naštartujeme činnosť lymfatických uzlín. Teplo zo sviečky pôsobí aj na reflexné zóny. Ak používame ušné sviečky, dôležité je, aby sme hneď liečili obidve uši, aby pravá a ľavá hemisféra mozgu boli v rovnováhe. Tento postup nemá vedľajšie účinky a zakladá sa na tisícročných tradíciách.

Klientom s vysokým krvným tlakom sa sviečka aplikuje do priehlbinky za ušným lalokom. Účinok sviečky môžeme znásobiť viacnásobným opakovaním. Sviečka uvoľní cestu k vyplaveniu toxických látok a očistí dušu, napomáha pri likvidácii zápalu v organizme. Pri terapii sviečkou sa spustí samoliečebný proces v tele. Aplikácia ušnej sviečky pre dieťa, ktoré pláva, alebo inak športuje, zabezpečí dlhodobú ochranu.

Telové sviečky

Telové sviečky sú tiež vyrábané ručne, a po zapálení a priložení na boľavé miesto, alebo do priehlbiny pupku či na akupunktúrny bod tela vytvoreným vákuom uvoľňujú z organizmu staré nahromadené usadeniny. Tie sa cez rozšírené krvné a lymfatické cievy ľahko odplavujú z liečeného miesta. Odplavením usadenín sa zápal sprevádzaný bolesťou postupne znižuje, následkom čoho sa liečené miesto začína regenerovať.

Hlavný liečivý účinok telovej sviečky predstavuje práve jemné vákuum, ktorého účinok je možné ešte zvyšovať a to pridaním silíc. Telové sviečky pôsobia pri úzkosti, depresiách, únave, očiste organizmu, prechladnutí, na zvýšenie imunity, bolesti kĺbov, reume, pri chudnutí, na odstránenie bolesti, zápalových a chorobných procesov.

Čakrové sviečky

Čakrové sviečky pracujú na tom istom princípe ako telové a ušné sviečky, ale majú silný vplyv na samotné čakry. Umiestňujú sa na jednotlivé čakry a použitím sviečky dochádza k ich harmonizácii. Sú napustené esenciálnymi olejmi a farbou podľa jednotlivých farieb samotných čakier. Terapia má silný vplyv na celkový energetický systém čakier ako aj na celý systém tela.

Nečakajte však zázrak na počkanie, ako každá liečba aj táto potrebuje čas a pravidelnosť. Na úplné odstránenie problémov je potrebná aj trpezlivosť. Naše telo sa zbavuje jedovatých látok niekoľkými detoxikačnými cestami a mechanizmami. K najvýznamnejším vylučovacím orgánom pat­ria obličky, hrubé črevo, pľúca a koža. Prikladaním sviečok na kožu môžeme zvýšiť jej detoxikačnú schopnosť, čo sa využíva najmä pri detoxikačných kúrach a procese regenerácie organizmu. Esenciálne oleje a ďalšie prísady prospešné pre naše telo obsiahnuté vo sviečke stimulujú aj po ukončení terapie ošetrované miesto.

Vedci, ale aj doktori pri skúmaní potvrdili bioenergetický účinok sviečky a celkové zlepšenie zdravotného stavu človeka. Už starí liečitelia vedeli, že ak v ceste prúdenia energie vznikne blokáda, automaticky sa to odrazí na tele, alebo duši ako záťaž, alebo ako bolesť. Sviečky pomôžu pri uvoľnení, rozpustení blokád a obnovení toku energie.

 

Tento nástroj naturálnej medicíny, novodobého ako aj starého ľudového liečiteľstva sa zakladá na mnoho tisícročných skúsenostiach starobylých národov.