Infra sauna

Infra sauna je metóda, ktorej hlavným cieľom je mierne zvýšenie teploty tela a podpora činnosti vylučovacích žliaz. Potením odchádzajú z tela nečistoty a škodlivé látky. Je to príjemná metóda, ktorá nezaťažuje organizmus, je vhodná aj pre osoby, ktoré zle znášajú vysoké teploty.

Najväčšou prednosťou infra sauny je, že spôsobuje 2 – 3 násobne intenzívnejšie potenie pri nižších teplotách (25 až 60 °C – postupné nahrievanie) ako iné sauny. Procedúra trvá 45 minút a sauna sa zohrieva za prítomnosti saunujúceho pomocou karbónových žiaričov. Organizmus v infra kabíne oddychuje a asi po 15 minútach pôsobenia sa telo začína potiť a vylučovať neškodnou a príjemnou cestou nadbytočnú vodu z tela.

Úbytok na váhe a objeme, ktorý sa rýchlo dosahuje je spôsobený potením, keďže fyziologicko – chemická reakcia vo vašom tele začne pracovať s maximálnym možným účinkom. V infra saune sa uvoľňujú svaly a zmierňujú bolesti, teplo stimuluje krvný obeh. Infra saunu je možné použiť aj pri doliečovaní kožných chorôb, reumatických problémoch, meravosti kĺbov, svalových kŕčoch, únave, zlepšení stavu celulitídy, odstránení prebytočných kilogramov, zmiernení žalúdočných problémov, vyčerpanosti, psychickom vypätí, na reguláciu krvného tlaku, bolesti hlavy a posilnení imunitného systému. Detoxikačná schopnosť infra sauny je jedinečná. V klasických saunách tvorí 97 % vylúčeného potu voda, v infra saune je to 80 % a zvyšných 20 % tvoria tuk, cholesterol, v tuku rozpustné jedovaté látky, ťažké kovy, kyslé splodiny metabolizmu.

V našej infra saune s himalájskou soľnou terapiou, ktorá pôsobí detoxikačne vdychujete soľný aerosól z halitov pozitívne pôsobiacich a očisťujúcich dýchací aparát. Zároveň dochádza k posilneniu imunitného systému. Po procedúre sa budete cítiť ľahší, energickejší a silnejší.

Ako dosiahnuť maximálne výsledky?

Jedna kúra pozostáva z 10 až 20 aplikácií podľa závažnosti problému (cyklus – 45 min. – potrebné zotrvať celý čas v kabíne pre dosiahnutie účinku – podstatné je infra žiarenie a nie samotná teplota v kabíne).