Detoxikačná masáž – baňkovanie a Medová masáž

Baňkovanie

Baňkovanie je aplikácia baniek na telo masírovaného za účelom prekrvenia a uvoľnenia masírovaných častí tela. Baňky sú prikladané na bolestivé miesta, ktoré odhalíme prehmataním. Bolestivé miesta, ktoré sa javia ako rôzne zatvrdliny, sú vlastne reflexné prejavy ochorení vnútorných orgánov.

Baňkou spôsobíme podtlak – vydutie kože do baňky, koža zväčší svoj povrch a dôjde k roztiahnutiu a oddialeniu pevných kožných buniek na povrchu, v hlbších častiach kože dôjde k pôsobeniu vysávania krvi, lymfy a tkanivového moku smerom do baňky.Baňkovanie pôsobí aj na ostatné štruktúry kože (elastínové, kolagénové a svalové vlákna, potné žľazy, vlasové a tukové bunky).

V tukovom tkanive dôjde k roztrhnutiu tukových buniek a tým k uvoľneniu tlaku na žilné a lymfatické kapiláry. Následnou jemnou masážou po odstránení prisatej baňky dôjde k výraznému oddrenovaniu nahromadených škodlivín, odpadových látok metabolizmu, cudzorodých látok, baktérií a solí, do hlbších a väčších krvných a lymfatických ciev a tým do vylučovacích orgánov a následne von z organizmu.

Masáž baňkou, dynamické baňkovanie či pôsobenie baniek na bolestivých miestach je veľmi účinná forma pre uvoľnenie, očistu a regeneráciu masírovaného, keďže samotná vákuová masáž pôsobí blahodárne na celý organizmus vrátane vnútorných orgánov. Tento druh masáže je vhodný až po ukončení saunových cyklov. Samotná procedúra trvá cca 40 – 50 minút. Pri baňkovaní celého tela je to približne 70 – 90 minút. Po masáži je potrebné dopĺňať tekutiny.

Medová masáž

Medová masáž je technika rúk, ktorá v spojení s medom pôsobí ako vysávanie, pumpovanie. Je vynikajúcou relaxačnou a ozdravnou metódou, ktorá zanechá vo Vás pocit ľahkosti, čistoty a osvieženia. Obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu, upravuje metabolizmus, zjemňuje a hydratuje pokožku. Masáž pôsobí veľmi účinne proti chorobám, stárnutiu a nezdravému spôsobu života. Pomáha zvládať stres a chronické choroby.

Na medové masáže sa používa zahriaty med, ktorý lepšie prenikne do kože, prehreje a vyživí ju. Aj tento druh masáže je vhodné aplikovať až po saunovaní. Po masáži netreba zabúdať na dopĺňanie tekutín.