Šungit

Najstarší minerál na tejto planéte obsahujúci uhlík, podobne ako diamant a grafit.

Čierny šungit je vynikajúci prírodný filter, ktorý aktivuje štruktúru vody a mení ju na biologicky aktívnu. Takto pripravená voda pomáha pri liečbe rôznych zápalových ochorení, zlepšuje hojenie jaziev, atopických ekzémov, posilňuje imunitu pri vírusových ochoreniach, zlepšuje hybnosť kĺbov, je vhodná pri ochoreniach látkovej výmeny, dokonca má mierne anestetické účinky pri popáleninách, zlepšuje elasticitu pokožky, omladzuje, posilňuje korienky vlasov.

Šungit má výraznú schopnosť absorbovať látky, ktoré sa vo vode nachádzajú :

  • ťažké kovy,
  • fenoly,
  • pesticídy,
  • pohlcuje aj vírusy a baktérie.

Prírodný minerál šungit je často nazývaný aj ako “kameň života”.

Má hojivé a dezinfekčné účinky. Najznámejším je šungit do vody, ktorý harmonizuje nielen prostredie vo vode ale aj človeka. Šungit obsahuje fullerén, ktorý je jedným z najsilnejších antioxidantov. Pomáha liečiť kožné ochorenia, alergie, zápalové a kĺbové ochorenia. Šungit tu máme už 2 miliardy rokov a nájsť sa dá iba v Rusku, v oblasti Karélia na severozápade Ruska.

V priebehu rokov sa  začalo so šungitom a šungitovou drťou stále viac a viac experimentovať. Začala sa používať s jazvečím tukom,  so včelím jedom či s nátržnicou… Fullerény obsiahnuté v šungite aktívne pohlcujú toxíny a v kombinácii s bylinkami tak majú krémy protizápalové účinky.

Ten kto hľadá prírodnú alternatívu pre svoje zdravie, by sa mal pri šungite určite zastaviť. Pokiaľ sa venujete športu, alebo fyzicky namáhavej práci tak dobre viete ako Vás dokážu bolieť kĺby a svaly a práve na to je vhodný šungitový krém so sustarutinom.

Vyskúšajte  š u n g i t  aj  Vy! Šungitová drť u nás v predaji.