Himalájska soľná terapia

Elektronické zariadenia, smog a dym rozrušujú prirodzenú rovnováhu kladných a záporných častíc vo vzduchu. Náš celkový duševný a telesný stav vo veľkej miere závisí od kvality nadýchaného vzduchu. Vysoký obsah pozitívnych iónov spôsobuje zhoršenie celkového duševného a telesného stavu, psychickú slabosť, spôsobuje nespavosť a môže spôsobiť oslabnutie imunitného systému.

Kryštalická soľ z Himalájí je podľa poznatkov najčistejšia a najdobroúčinnejšia soľ. Približne pred 250 mil. rokov v geologickej perióde Trias sa pod vplyvom slnečného žiarenia praoceán vyparil a v bývalých zátokách ostala čistá kryštalická soľ. Tieto soľné ostrovy sa pri vzniku Himalájí približne pred 70 mil. rokov čiastočne dostali do útrob Zeme, kde sa pod vplyvom vysokého tlaku zlisovali. Táto kryštalická soľ pochádza z obdobia, keď naša Zem bola ešte v prirodzenej rovnováhe, a nie je získavaná destiláciou z dnešného znečisteného mora. Himalájska kryštalická soľ sa dnes nachádza v hĺbkach Himalájí a ťažia ju ručne prirodzeným spôsobom.

Jedinečné vlastnosti kryštalickej soli z Himalájí

 • Obsahuje 84 druhov minerálnych látok a stopových prvkov
 • Je úplne čistá – bez nečistôt z okolia
 • Vzhľadom na zloženie a vznik má jedinečnú farebnosť a krásu

Himalájska soľná terapia je vlastne detoxikačná liečivá metóda urýchľujúca detoxikáciu organizmu. Himalájska soľ má vysoký rozpúšťací účinok a nadýchané soľné kryštály napomáhajú očisteniu dýchacích ciest. V himalájskych soľných izbách, kabínach /u nás je to parná sauna a infrasauna/ panuje bakteriologicky veľmi čistá mikroklíma.

Vzduch nasýtený minerálmi a blahodárnymi mikroorganizmami má pre zdravie prospešné záporné náboje. Okrem toho obsahuje pre náš organizmus dôležité chemické prvky – jód, draslík, horčík, selén a ďalšie užitočné látky. Najdôležitejším liečebným účinkom himalájskej soľnej terapie je vplyv na sliznice dýchacích ciest, a na hladkú svalovinu priedušiek.

Účinky himalájskej soľnej terapie

 • Pomáha pri ochorení dýchacích ciest, pri alergických ochoreniach, sennej nádche a pri zoslabnutí imunitného systému
 • Zvyšuje kvalitu spánku
 • U astmatikov znižuje počet kríz
 • Zvyšuje odolnosť organizmu pri záťaži
 • Komu sa odporúča himalájska soľná terapia :
 • Zdravým – zvyšuje odolnosť pri záťaži, športovcom
 • Fajčiarom, alergikom, astmatikom
 • V prípade zápalových ochorení dýchacích ciest, pri záškrte, sennej nádche, bronchitíde, sínusitíde, zápale ucha, zápale hlasiviek, pri ekzéme, psoriáze…

Hality sa nazývajú tiež ”Kráľovská”, alebo ”Diamantová” soľ. Sú to najkrajšie kryštály himalájskej soli, úplne priehľadné s typickou kockovou štruktúrou. Ich najväčšou prednosťou nie je prítomnosť minerálov, ale vysoký stupeň kryštalického usporiadania, ktorý vznikal milióny rokov za špecifických prírodných podmienok. Už viac ako 3000 rokov sa v Ázii hality používajú na liečenie. Obsahujú obrovské množstvo tzv. “bunkových informácií”. Tento druh soli má vysokú schopnosť ničiť cudzorodé látky v tele. Hality aj u nás a to v parnej a infra saune.