Ponuka služieb

Masáže

Klasická masáž // Relaxačná masáž (Olejová, Peelingová, Aromatická horúcim olejom, Luxusná zlatým olejom)

 • Klasická masáž je jedna z najviac využívaných masáží.
 • Je to súbor hmatov, ktoré masér aplikuje na tele klienta.
 • Masér stimuluje kožu, podkožie a najmä svaly pričom dochádza k prekrveniu pokožky, uvoľneniu svalov a odbúraniu napätia, ktoré spôsobujú zatvrdliny vo svaloch.
 • Zatvrdliny na chrbte (odborne nazývané aj myogelózy) častokrát spôsobujú bolesti nielen v ich mieste výskytu.
 • Myogelózy sa pohybmi tela môžu presúvať a tým môžu dráždiť nervy a ich dráhy jednotlivých častí tela čo spôsobuje bolesť.
 • Pravidelnými masážami Vám myogelózy nebudú robiť problémy, avšak počas masáže sú tieto postihnuté miesta citlivé a častokrát bolestivé. Po masáži sa účinky uvoľnenia dostavia.
 • Klasická masáž tiež veľmi dobre pôsobí proti únave a stresu, ktorý denno denne pôsobí na každého z nás.
 • Tento druh masáže je príjemný a patrí k efektívnym druhom masáží.

 • Relaxačná masáž prináša uvoľnenie a podporuje naše zdravie.
 • Pozostáva zo systematického hladenia, hnietenia a tlaku na mäkké tkanivo celého tela.
 • Cieľom je vyvolať stav celkovej relaxácie, hĺbkové uvoľnenie a odstrániť vysilenosť a svalové napätie.
 • Lieči stres a citové traumy.
 • Ruky maséra sa pohybujú plynule po celom tele masírovaného a dochádza tak k účinku liečivej energie dotyku.
 • Prírodné oleje zaručujú hebkosť pokožky a ich príjemná vôňa povzbudzuje zmysly. Peeling spolu s jemnou masážou Vám prekrví a prečistí pokožku a Vy sa budete cítiť ako znovuzrodení. 
 • Masáž pôsobí upokojujúco a zmyselne. Je veľmi príjemná a vhodná proti únave.
 • Relaxačná aromatická masáž horúcim olejom zmierňuje stres, uvoľňuje svaly a stimuluje krvný obeh. S použitím teplého aromatického prírodného oleja hydratujeme pokožku a upokojujeme Vašu myseľ. Horúca olejová masáž sa považuje za najlepší spôsob obnovenia rovnováhy, úplného uvoľnenia tela a na celkovú regeneráciu organizmu aj po energetickej stránke. Masáž takýmto olejom je intenzívnejšia, svaly sa ľahšie a rýchlejšie uvoľňujú a dotykom teplého oleja nastáva príjemný pocit. Potláčame tak negatívne emócie. Táto celotelová relaxačná a uvoľňujúca masáž je veľmi dobrým spôsobom relaxácie. Nie je to silová masáž, jemnými hmatmi sa masíruje komplet celé telo. Masážou prispievame k celkovému uvoľneniu tela, zlepšujeme funkčnosť pohybového aparátu, lymfatického systému, odstraňujeme stres a únavu, dochádza k celkovému prehriatiu a prekrveniu organizmu. Touto formou relaxácie posilňujeme svalstvo, šľachy, kĺby a je vhodná v každom ročnom období.
 • Luxusná relaxačná masáž zlatým olejom - Zlato nikdy neprestane mať svoju hodnotu. Jeho sila nie je len v elegancii a kráse, ale omnoho podstatnejšie sú jeho liečivé a skrášľovacie účinky, ktoré poznali už starí Egypťania a Číňania. Zlato údajne stojí aj za tajomstvom krásy kráľovnej Kleopatry. Prakticky neexistuje neduh, ktorý by tento žltý kov nevyriešil. Má pozitívny vplyv na psychiku človeka, pomáha pri zmierňovaní napätia a podporuje tvorivosť. Čínski cisári si v minulosti pravidelne obkladali tvár zlatými plátkami, aby nemali vrásky a ich pleť zostala vláčna, čistá a jemná. Dnes je zlato bežnou súčasťou mnohých luxusných kozmetických prípravkov a možno ho pridať i do kúpeľa. Jeho účinky na pleť sú až magické. Najširšie spektrum využitia má zlato v medicíne a to od dezinfekčných účinkov, cez liečbu porúch zraku, srdcovo-cievnych chorôb či artritídy. Najnovšie sa využíva aj v chirurgii či genetike a vo forme koloidného zlata aj na liečbu závislostí či pri zmiernení depresií. Vďaka kombinácií 24-karátového zlata, prírodných olejov a masáže ostane vaša pokožka hodvábne jemná a omladená. Aby liečivé účinky zlata po luxusnej relaxačnej masáži zlatým olejom prenikli do pokožky čo najhlbšie, nasleduje hrejivý zábal. Doprajte si aj Vy 24-karátový prepych v podobe masáže a nechajte sa rozmaznávať ako Kleopatra.


Detoxikačná masáž - baňkovanie // Detoxikačná masáž medom

 • Baňkovanie je aplikácia baniek na telo masírovaného za účelom prekrvenia a uvoľnenia masírovaných častí tela.
 • Baňky sú prikladané na bolestivé miesta, ktoré odhalíme prehmataním.
 • Bolestivé miesta, ktoré sa javia ako rôzne zatvrdliny, sú vlastne reflexné prejavy ochorení vnútorných orgánov.
 • Baňkou spôsobíme podtlak - vydutie kože do baňky, koža zväčší svoj povrch a dôjde k roztiahnutiu a oddialeniu pevných kožných buniek na povrchu, v hlbších častiach kože dôjde k pôsobeniu vysávania krvi, lymfy a tkanivového moku smerom do baňky.
 • Baňkovanie pôsobí aj na ostatné štruktúry kože (elastínové, kolagénové a svalové vlákna, potné žľazy, vlasové a tukové bunky).
 • V tukovom tkanive dôjde k roztrhnutiu tukových buniek a tým k uvoľneniu tlaku na žilné a lymfatické kapiláry. Následnou jemnou masážou po odstránení prisatej baňky dôjde k výraznému oddrenovaniu nahromadených škodlivín, odpadových látok metabolizmu, cudzorodých látok, baktérií a solí, do hlbších a väčších krvných a  lymfatických ciev a tým do vylučovacích orgánov a následne von z organizmu.
 • Masáž baňkou, dynamické baňkovanie či pôsobenie baniek na bolestivých miestach je veľmi účinná forma pre uvoľnenie, očistu a regeneráciu masírovaného, keďže samotná vákuová masáž pôsobí blahodárne na celý organizmus vrátane vnútorných orgánov.
 • Tento druh masáže je vhodný až po ukončení saunových cyklov. Samotná procedúra trvá cca 40 - 50 minút. Pri baňkovaní celého tela je to približne 70 - 90 minút. Po masáži je potrebné dopĺňať tekutiny.
 • Medová masáž je technika rúk, ktorá v spojení s medom pôsobí ako vysávanie, pumpovanie.
 • Je vynikajúcou relaxačnou a ozdravnou metódou, ktorá zanechá vo Vás pocit ľahkosti, čistoty a osvieženia.
 • Obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu, upravuje metabolizmus, zjemňuje a hydratuje pokožku.
 • Masáž pôsobí veľmi účinne proti chorobám, stárnutiu a nezdravému spôsobu života. Pomáha zvládať stres a chronické choroby.
 • Na medové masáže sa používa zahriaty med, ktorý lepšie prenikne do kože, prehreje a vyživí ju.
 • Aj tento druh masáže je vhodné aplikovať až po saunovaní. Po masáži netreba zabúdať na dopĺňanie tekutín.

Masáž lávovými kameňmi

Masáž horúcimi lávovými kameňmi je jednou z najlepších terapií na celkovú regeneráciu a relaxáciu organizmu. O blahodarných účinkoch kameňov vedeli už pred 5000 rokmi starí Číňania a Mayovia. Masáže pomocou teplých kameňov, či prikladanie vzácnych kameňov na telo bolo obľúbené aj u starých Inkov či Indiánov. Táto masáž má tiež dlhoročnú tradíciu na Havajských ostrovoch.

Lávové kamene majú mimoriadne silné energetické vibrácie, ktoré spolu s teplom dokážu odstrániť bloky a rozprúdia energiu v tele. Majú schopnosť absorbovať, udržiavať a postupne uvoľňovať teplo. Prenášajú a odovzdávajú tepelnú energiu, ktorá pozitívne pôsobí nielen na pokožku, podkožie a svalové vlákna, ale spôsobuje aj výrazné prekrvenie ciev, zlepšuje cirkuláciu a okysličenie krvi, zrýchľuje metabolizmus a detoxikáciu tela. Pozitívne vplýva aj na lymfatický systém, relaxáciu svalstva spojenú s ústupom bolesti. Masáž sa využíva na zlepšenie tonusu svalstva a pôsobí proti celulitíde. Ďalej pôsobí proti stresu, keďže odoberá negatívnu energiu.

Sila kameňov vznikala v lone sopky, odkiaľ bola horúca hmota vyvrhnutá a na povrchu potom následne ochladená, čím sa v lávovom kameni uzavreli liečivé energetické vibrácie. Čadiče vulkanického pôvodu, ktoré sa používajú na masáže sú hladké a majú rôzne veľkosti. Nahrievajú sa v nádobe na to určenej a následne sa niektoré len prikladajú na určité body na tele a ostatnými sa masíruje celé telo. Masér začína masáž aplikovaním oleja na pokožku, ktorý umožňuje hladké kĺzanie kameňov po svaloch masírovaného. Horúce kamene vyžarujú energiu Jang. Pri masáži sa využíva aj protichodné pôsobenie studených kameňov, vyžarujúcich energiu Jin a používajú sa v mieste zvýšeného prekrvenia a prehriatia organizmu, pomáhajú zmenšiť opuchy, využívajú sa tiež pri úrazoch a natiahnutí šliach a svalov a eliminujú zápaly v miestach, ktoré boli nájdené pomocou horúcich kameňov.

Pri dlhšom pôsobení lávových kameňov sa človek začína potiť, čím sa prečisťuje organizmus a zbavuje sa tak škodlivých látok. Po terapii lávovými kameňmi je dôležité doplniť tekutiny. Procedúra má dlhotrvajúci účinok, vytvára hlboký pokoj a vyrovnanie, ktoré sa stále vracia ešte niekoľko dní po masáži. Kompletná masáž celého tela trvá približne dve hodiny, ale dá sa aplikovať aj polovičná dĺžka masáže.

Táto luxusná a veľmi príjemná masáž je špecifická tým, že kladie dôraz na dostatočné prehriatie celého tela a dôkladné premasírovanie väčšiny svalov.


Kraniosakrálna terapia

 • Je jemná, neinvazívna dotyková terapia, ktorá prináša zlepšenie fyzického a psychického stavu, navodzuje hlboké uvoľnenie a vnútorný pokoj a povzbudzuje samoozdravné mechanizmy tela.

 • Názov je odvodený z latinských slov : cranium (lebka) a sacrum (krížová kosť).

 • V membránovom systéme mozgových a miechových blán od lebky cez chrbticu až ku krížovej kosti v pravidelnom rytme pulzuje mozgovomiechová tekutina. Táto pulzácia sa označuje aj ako „dych života“. Ide o celkom odlišný rytmus, nezávislý od dychového a srdcového rytmu.

 • Už v tridsiatych rokoch 20. storočia americký osteopat William Garner Sutherland zistil, že popri srdcovom a dychovom rytme v našom tele pulzuje ešte tretí rytmus, ktorý dáva do pohybu celé telo, vrátane kostí lebky. Táto neviditeľná životná sila má súvis s mozgovomiechovým mokom. Podľa neho práve potencia dychu života vyvoláva pulzáciu tekutiny vo vnútri mozgovomiechového systému, takže v jednej fáze tekutina stúpa smerom k hlave a v druhej klesá ku krížovej kosti. Myšlienky doktora Sutherlanda vedecky podporil a rozvinul americký lekár John Upledger. Čo videl a následne preskúmal sa dnes nazýva krániosakrálny systém a máme ho úplne všetci. Tvorí ho trojvrstvový membránový systém, v ktorom neprestajne prúdi mozgovomiechová tekutina. Tvorbu tekutiny riadia mozgové komory. Mozgovomiechová tekutina vyživuje a detoxikuje nervovú sústavu. K vytekaniu tejto tekutiny - likvoru nemôže dôjsť vďaka nepriepustnej tvrdej mozgovej blane. Táto blana je vnútornou výstelkou lebky, pripája sa k lebečným kostiam, k stavcom krčnej chrbtice, ku krížovej kosti ako aj ku všetkým malým otvorom v lebke a v stavcoch, ktorými vedú nervy do celého tela. Krániosakrálny systém úzko súvisí s celou nervovou sústavou a pokiaľ funguje nedostatočne, zhoršuje sa prenos nervových impulzov v tele a tým aj jednotlivé telesné funkcie. Mozgovomiechová tekutina pulzuje v pravidelnom rytme. Deje sa tak asi šesť až dvanásťkrát za minútu. Ukázalo sa, že všetky kosti, vrátane kostí lebky, sa musia prispôsobovať zmenám tlaku tejto tekutiny počas pulzácie. Celá lebka sa rytmicky zmenšuje a zväčšuje a spôsobuje to príliv a odliv mozgovomiechovej tekutiny. Krániosakrálny rytmus je zaujímavý aj tým, že počas embryonálneho vývoja človeka sa objavuje ako prvý a po zástave srdcového a dychového rytmu zaniká ako posledný.

 • Samotná terapia je pre klienta jednoduchá. Zákazník leží na masážnom stole a terapeut sa jemne dotýka jeho tela. Začína nohami, pretože aj tam je možné vnímať pulzáciu mozgovomiechového moku. Dotyky potom vedú od nôh cez kostrč a panvu po chrbtici až k hlave. Pri uvoľňovaní blokád v krániosakrálnom systéme sa okrem iného využíva aj tzv. kľudový bod. Terapeut na chvíľu zastaví napúšťanie systému, tým sa vytvorí podtlak a nahromadí sa väčšie množstvo likvoru v mozgových komorách. Keď sa prúdenie do systému obnoví, mozgovomiechový mok ho prepláchne pod väčším tlakom a poriadne prečistí. Je to akoby sa celý systém reštartoval. Človek následne pocíti veľkú úľavu. Terapeut sa snaží zharmonizovať napúšťanie a vypúšťanie krániosakrálneho systému, plynulosť pulzácie a symetriu na pravej i ľavej časti tela. Ak máme dostatočne vyživovanú a detoxikovanú nervovú sústavu, naše orgány sú lepšie inervované a lepšie fungujú. Po vitálnej stránke sa môžeme cítiť príjemnejšie. Ak sa vyladí telesná rovina, potom sme schopní prejsť na úroveň tkanív, kam sa pulzácia prenáša cez jednotlivé nervy. Môžeme to vnímať ako stuhnutosť, alebo mäkkosť tkanív či ako prietok energie v tele. V tkanivách sú však uložené rôzne spomienky a mentálne programy spôsobené psychickým stresom a traumami. Sú to miesta zapuzdrenej zvyškovej energie, ktorá vzniká vo chvíľach negatívnych emócií. Takto si vytvoríme nový pamäťový vzorec na základe ktorého potom reagujeme v podobných situáciách. Krániosakrálna terapia môže odhaliť miesto zapuzdrenej energie i myšlienkový vzorec, ktorý je na tento bod naviazaný. Ak sa táto energia uvoľní, úľava nastane na emocionálnej a fyzickej úrovni a telo sa tak môže vrátiť k svojmu predobrazu zdravia. Pre mnohých ľudí zvyknutých na klasickú tlakovú masáž, je nepochopiteľné, ako môže taký jemný dotyk spôsobiť také silné zmeny v organizme. Silný tlak vyvoláva protitlak, pri jemnom dotyku sa telo dokonale uvoľní a otvorí sa liečivému procesu. Zároveň sa aj terapeut otvára svojej intuícii a necháva sa viesť svojimi rukami. Nie hlava, ale ruky sú v tomto prípade nástrojom na získavanie informácií a komunikáciu s klientom. Túto terapiu podstupujú aj zdraví ľudia, lebo sa po nej cítia plní energie, šťastnejší a spokojnejší. Posilňuje sa imunitný systém, stresová hladina sa znižuje a zlepšuje sa rovnováha hormónov a pocit telesnej a duševnej pohody. Podľa všetkého je krániosakrálny systém jadrom, v ktorom sa stretávajú riadiace mechanizmy tela, mysle, emócií, duše a krániosakrálna terapia dokáže obnoviť ich vzájomnú súhru. Ide o veľmi bezpečnú metódu, ktorú môžu podstúpiť ľudia všetkých vekových kategórií. Terapiu možno využiť u chronických stavov, ako aj v prípade akútnych ťažkostí. Môže sa kombinovať s inými druhmi liečebných terapií.

 • Terapia trvá 45 – 60 minút (u detí je to približne 30 minút v závislosti od veku).

  T E R A P I A    P O M Á H A :

 • pri strese, napätí, poruchách koncentrácie,

 • migrénach, bolestiach hlavy, chrbtice, kĺbov i svalov,

 • chronickej únave, stavoch vyčerpania, depresiách, úzkostných stavoch a nespavosti,

 • posilňuje imunitný systém a celkovú vitalitu organizmu,

 • pri hormonálnych poruchách, problémoch menštruačného cyklu, neplodnosti,

 • problémoch s dýchacími cestami, alergiami alebo astmou,

 • pri škúlení, vysokom očnom tlaku, hučaní v ušiach, problémoch s rovnováhou,

 • škrípaní zubov, zubnej neuralgii, problémoch s čeľustnými kĺbmi,

 • uvoľňuje blokády vzniknuté v dôsledku úrazov i emocionálnych zranení, tráum,

 • je výborná ako doplnok poúrazovej a pooperačnej rekonvalescencie,

 • u detí pri poruchách učenia, pozornosti, hyperaktivite, úzkosti či nočnom pomočovaní,

 • v tehotenstve uvoľňuje psychiku i telo, mobilizuje prirodzené adaptačné procesy tela,

 • dodáva energiu pre životné zmeny a vyjadrenie seba samého.


Terapia sviečkami - Telové, Ušné a Čakrové sviečky

Ušné sviečky sú vyrábané ručne zo zmesi včelieho vosku, medu, liečivých bylín vo forme éterických olejov a prírodnej vlákniny. Horiace sviečky svojim teplom a vákuom pomáhajú pri prekrvení ucha, pri zápale dutín a ucha, pri nádche, problémoch s čuchom, používajú sa pri poruchách spánku a pri celkovej relaxácii organizmu. Ďalej sú vhodné pri bolestiach, hučaní a tlaku v ušiach, bolestiach hrdla a pri zápale mandlí, pri dlhotrvajúcich bolestiach hlavy, zubov a očí, pri migréne, podráždenosti a strese, ako posilnenie pri nedoslýchavosti, aktivácii látkového a lymfatického obehu, stimulácii energetického toku a na celkové posilnenie imunitného systému človeka. Sviečky sú vhodné pri prevencii nadmerného hromadenia ušného mazu a pri neurologických problémoch. Cez ucho tak môžeme očistiť celý organizmus. Ovplyvníme tráviaci, nervový, cievny systém a naštartujeme činnosť lymfatických uzlín. Teplo zo sviečky pôsobí aj na reflexné zóny. Ak používame ušné sviečky, dôležité je, aby sme hneď liečili obidve uši, aby pravá a ľavá hemisféra mozgu boli v rovnováhe. Tento postup nemá vedľajšie účinky a zakladá sa na tisícročných tradíciách. Klientom s vysokým krvným tlakom sa sviečka aplikuje do priehlbinky za ušným lalokom. Účinok sviečky môžeme znásobiť viacnásobným opakovaním. Sviečka uvoľní cestu k vyplaveniu toxických látok a očistí dušu, napomáha pri likvidácii zápalu v organizme. Pri terapii sviečkou sa spustí samoliečebný proces v tele. Aplikácia ušnej sviečky pre dieťa, ktoré pláva, alebo inak športuje, zabezpečí dlhodobú ochranu.

Telové sviečky sú tiež vyrábané ručne, a po zapálení a priložení na boľavé miesto, alebo do priehlbiny pupku či na akupunktúrny bod tela vytvoreným vákuom uvoľňujú z organizmu staré nahromadené usadeniny. Tie sa cez rozšírené krvné a lymfatické cievy ľahko odplavujú z liečeného miesta. Odplavením usadenín sa zápal sprevádzaný bolesťou postupne znižuje, následkom čoho sa liečené miesto začína regenerovať. Hlavný liečivý účinok telovej sviečky predstavuje práve jemné vákuum, ktorého účinok je možné ešte zvyšovať a to pridaním silíc. Telové sviečky pôsobia pri úzkosti, depresiách, únave, očiste organizmu, prechladnutí, na zvýšenie imunity, bolesti kĺbov, reume, pri chudnutí, na odstránenie bolesti, zápalových a chorobných procesov.

Čakrové sviece pracujú na tom istom princípe ako telové a ušné sviečky, ale majú silný vplyv na samotné čakry. Umiestňujú sa na jednotlivé čakry a použitím sviečky dochádza k ich harmonizácii.  Sú napustené esenciálnymi olejmi a farbou podľa jednotlivých farieb samotných čakier. Terapia má silný vplyv na celkový energetický systém čakier ako aj na celý systém tela.

Nečakajte však zázrak na počkanie, ako každá liečba aj táto potrebuje čas a pravidelnosť. Na úplné odstránenie problémov je potrebná aj trpezlivosť. Naše telo sa zbavuje jedovatých látok niekoľkými detoxikačnými cestami a mechanizmami. K najvýznamnejším vylučovacím orgánom pat­ria obličky, hrubé črevo, pľúca a koža. Prikladaním sviečok na kožu môžeme zvýšiť jej detoxikačnú schopnosť, čo sa využíva najmä pri detoxikačných kúrach a procese regenerácie organizmu. Esenciálne oleje a ďalšie prísady prospešné pre naše telo obsiahnuté vo sviečke stimulujú aj po ukončení terapie ošetrované miesto. Vedci, ale aj doktori pri skúmaní potvrdili bioenergetický účinok sviečky a celkové zlepšenie zdravotného stavu človeka. Už starí liečitelia vedeli, že ak v ceste prúdenia energie vznikne blokáda, automaticky sa to odrazí na tele alebo duši ako záťaž, alebo ako bolesť. Sviečky pomôžu pri uvoľnení, rozpustení blokád a obnovení toku energie. Tento nástroj naturálnej medicíny, novodobého ako aj starého ľudového liečiteľstva sa zakladá na mnoho tisícročných skúsenostiach starobylých národov.Zábaly


Peeling


sauny, masaze, zabaly
 • CADHOC - darčekový kupón
 • Chèque Mèdical - zdravotný kupón
 • doxx
 • benefitplus
 • edenred
 • edenred
tien