Iné služby

Ochladzovací bazén

Ochladenie tela po horúcom saunovaní (vo fínskej, alebo parnej saune) je nevyhnutné a v ochladzovacom bazéne veľmi obľúbené. Zotrvať v bazéne s teplotou vody do 15 °C sa odporúča na 1 až 2 minúty. Po saunovom kúpeli, vo fáze ochladenia poklesne zvýšená telesná teplota tela pôsobením čerstvého vzduchu a studenej vody na východiskovú hodnotu. Ochladenie spôsobuje pocit osvieženia a vo vegetatívnom nervovom systéme vyvoláva dôležité impulzy v orgánoch produkujúcich hormóny, prípadne na priebeh látkovej výmeny a imunitu.


Odpočiváreň

Po saunovom kúpeli a následnom schladení sa (ochladzovacia sprcha, alebo ochladzovací bazén) je potrebné sa poriadne osušiť a zabaliť sa do suchej plachty, alebo župana, či suchej osušky. Oddychujte aspoň 15 až 20 minút na lehátku s použitím deky, ktorú máte k dispozícii na každom ležadle. Oddych naozaj nikdy nevynechávajte a relaxujte počúvaním pohodovej hudby v prítmí odpočívarne či pohľadom na nemé tváre - naše - Vaše rybičky. smiley

Po schladení môžete pociťovať mierny závrat, pocit chladu, alebo potenie, ktoré však počas oddychu postupne vymiznú a telo sa tak dostane opäť do normálu. Vynechaním oddychu by ste Vaše telo nedmerne vyčerpávali a zvyšovali by ste tak riziko preťaženia organizmu.


Čajovňa

Pri jednom saunovom cykle môžete vypotiť až 0,5 litra vody s ktorou okrem toxínov odchádza aj soľ, vitamín C a iné minerálne látky. Preto je vhodné tekutiny dopĺňať a najlepšou možnosťou sú minerálne vody, alebo čaje. Čajov máme v ponuke veľké množstvo druhov a koľko druhov, toľko chutí. A nielen chutí, ale aj blahodárnych a liečivých účinkov pre Váš organizmus.

Ako sa vyjadril istý dávny čínsky cisár, čaj je " rosa nebies ". Pokropte aj Vy svoje vnútro takouto rosou a relaxujte v prostredí našej čajovne. V ponuke máme aj chladené pivá, vitamínové drinky, 100 % ovocné šťavy, alebo osviežujúcu Limonádu La Vita. Ak máte chuť sa do niečoho zahryznúť, nie je problém, kúpiť si viete slané pochutiny, alebo zdravé proteínové kaše. Svoje zdravie si viete podporiť svetovými medmi či slovenským medom, výživovým doplnkom - overenými bylinkami, alebo španielskym olivovým olejom. Aj tieto chutné produkty u nás v ponuke - ZDRAVÝ OBCHODÍK (viď. Blog).

V čajovni môžete oddychovať aj pri sledovaní televízie, máte možnosť využiť FREE WIFI ZÓNU La Vita, alebo sa odreagujete čítaním rôznych druhov časopisov, ktoré sú Vám k dispozícii zdarma. Pokiaľ máte chuť na čistú vodu, využiť môžete PITNÚ FONTÁNKU.


sauny, masaze, zabaly
  • CADHOC - darčekový kupón
  • Chèque Mèdical - zdravotný kupón
  • doxx
  • benefitplus
  • edenred
  • edenred
tien