ZDRAVÝ OBCHODÍK

SVETOVÉ MEDY a SLOVENSKÝ MED

Tymiánový med pochádza z rozpálených španielskych plání a je typický svojou jantárovou farbou a príjemnou kvetovou arómou. V jeho chuti sa spájajú sladkasté odtiene tropického ovocia, datlí a bieleho korenia. Spolu so sušeným ovocím býva s obľubou pridávaný do jogurtov a studených dezertov.

Pohánkový med - pohánka pochádza zo Strednej Ázie, je súčasťou zdravej výživy a používa sa aj ako liečivá rastlina. Obsahuje množstvo nenasýtených mastných kyselín, čím  znižuje hladinu škodlivého cholesterolu v krvi. Je  tiež dôležitým zdrojom sacharidov, minerálov a vitamínov. Pohánkový med  sa považuje za jeden z najzdravších vo svete. Má špecifickú chuť a veľmi silnú arómu. Je veľmi tmavej farby, ktorou pripomína medovicové medy. Tento med je vyhľadávaný hlavne pre obsah dobre sa vstrebateľného rutínu a horčíka, ktoré sú pre organizmus veľmi priaznivé. Samotný rutín sa z medu dobre vstrebáva do organizmu a používa sa pri liečbach kŕčových žíl, cievnych chorôb, pečene... 

Eukalyptový med sa produkuje na včelích farmách, ktoré sa nachádzajú v subtropických a tropických oblastiach a to z dôvodu, že práve tam sa nachádzajú jedinečné eukalyptové lesy. Pre tento med je charakteristická tmavo oranžová farba a sladká chuť s intenzívnou arómou. Pôsobí antisepticky pri bolestiach v krku, pomáha pri ochorení dýchacieho ústrojenstva, zápaloch prínosových dutín, alebo pri liečbe močových ciest. Nechajte sa zlákať chuťou exotiky a vyskúšajte tento tropický jednodruhový med z eukalyptových lesov.

Koriandrový med - koriander poznáme hlavne ako bylinku či ako korenie, málokto však pozná aj koriandrový med. Je to určite veľká škoda, lebo ide o lahodný med, ktorý získavajú včelie farmy hlavne z čistých oblastí podhorí Karpát. Vzhľadom na to, že  takéhoto medu sa neprodukujú veľké množstvá a má skutočne výnimočnú chuť, ide o exkluzívnu medovú špecialitu. V minulosti, ale aj dnes ho ľudia používajú ako prírodnú alternatívu pri rôznych zdravotných problémoch. Najčastejšie sa používa na ochorenia žalúdka, dvanástnika, pečene, pankreasu, ale aj na pomoc pri strese a pri chronickej únave. Tento med je výnimočný svojou chuťou.

Levanduľový med je jedným z najznámejších a najžiadanejších medov na celom svete. Tento med sa produkuje na včelích farmách v oblasti Pyrenejí, v Španielsku a Francúzsku. Vyznačuje sa svojou jedinečnou vôňou, špecifickou chuťou a blahodarným vplyvom na ľudský organizmus. Tento dar prírody sa používa už viac ako 2 500 rokov a pomáha odbúravať stres, nájsť duševnú rovnováhu, ale tiež podporuje trávenie.

Slovenský kvetový med je zbieraný od mája do augusta so slnkom zaliatych lúk Slovenska. Chuť, farba aj vôňa sa každý rok odvíja od zastúpenia jednotlivých lúčnych kvetov a bylín. Farba hrá v rôznych zlatistých tónoch, vôňa býva výrazne kvetová. Vďaka svojej príjemnej sladkej chuti je výbornou alternatívou namiesto cukru.

SVETOVÉ MEDY á 250 g   4,50 €/ks

SLOVENSKÝ MED 480 g   3,50 €/ks


sauny, masaze, zabaly
  • CADHOC - darčekový kupón
  • Chèque Mèdical - zdravotný kupón
  • doxx
  • benefitplus
  • edenred
  • edenred
tien